Pagbungkag sa Balita sa Pagbiyahe Balita Ang mga tawo Mga hotel Responsable Parke Tema Turismo Pagbag-o sa Destinasyon sa Pagbiyahe Balita sa Travel Wire trending Karon USA Breaking News

Kini nga mga nasudnon nga parke sa Estados Unidos mao ang labi nga giminusan

Kini nga mga nasudnon nga parke sa Estados Unidos mao ang labi nga giminusan
Kini nga mga nasudnon nga parke sa Estados Unidos mao ang labi nga giminusan
Gisulat ni Harry Johnson

Ang Indiana Dunes usa sa labing nabisita nga mga nasudnon nga parke sa nasud, nga adunay 2.3 milyon nga mga bisita sa 2020, bisan pa dili ingon ka daghan sa mga tawo ang natangtang sa parke sa lanaw, nga adunay 51% ra nga mga tawo ang ning-rate nga kini labing kaayo.

Print Friendly, PDF & Email
  • Ang mga nasyonal nga parke sa Estados Unidos sama sa Yosemite ug Grand Canyon nakadani milyon-milyon nga mga bisita matag tuig.
  • Gisusi sa bag-ong pagtuon ang mga pagsusi sa mga nasyonal nga parke sa Estados Unidos nga adunay mas mubu sa 1 milyon nga mga bisita sa usa ka tuig aron mapadayag ang labing nakulangan nga mga butang.
  • Ang pagtuon gitan-aw usab ang labi ka sobra nga nasyonal nga mga parke sa Estados Unidos sa Amerika.

Ang mga bantog nga nasyonal nga parke sama sa Yosemite ug ang Grand Canyon pagdani milyon-milyon nga mga bisita matag tuig, nga mahimo nga maglisud alang sa mga bisita nga mahimo nga usa nga adunay kinaiyahan kung ang mga agianan daghang tawo ug adunay mga pila alang sa mga panan-aw.

Mao nga kung gusto nimong makaikyas sa mga panon sa katawhan ug makasinati sa usa sa labing gitago nga mga mutya sa nasud, hain nga mga nasudnon nga parke ang kinahanglan nimo pangadtoon?

Gisusi sa bag-ong pagtuon ang mga pagsusi sa Nasyonal nga parke sa USs nga adunay mas mubu sa 1 milyon nga mga bisita sa usa ka tuig aron ipadayag ang labing wala’y gibati nga mga nasyonal nga parke sa nasud. Ang pagtuon gitan-aw usab ang labi ka daghang mga parke sa Amerika, nga adunay mga bisita nga kapin sa 1 milyon nga dili maayo nga pagrepaso. 

Nag-una nga 10 gipaubos nga nasyonal nga mga parke sa USA  

ranggoNasud sa parkeTotal nga mga bisita (2020)% sa "maayo kaayo" nga mga pagsusi
1Mga dapit nga gitawag Glacier Bay sa Alaska5,74892.9%
2Mga dapit nga gitawag Kenai Fjords sa Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Lanaw ang Crater Lake sa Oregon670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, Habagatang Dakota916,93286.1%
7Mga dapit nga gitawag Sequoia sa California796,08683.6%
8Uga nga Tortugas, Florida48,54382.9%
8Mga dapit nga gitawag Haleakalā sa Hawaii319,14782.9%
10Mga dapit nga gitawag White Sands sa New Mexico415,38382.3%

Tungod kay naa kini dapit sa taas sa Alaska, tingali dili katingad-an nga ang Glacier Bay nakadawat 5,748 lang nga mga bisita kaniadtong 2020. Bisan pa, ang mga nakabisita sa katingad-an nga parke nga kini klaro nga nahigugma sa mga halangdon nga mga fjord ug glacier ug mga bukid nga natabunan sa niyebe. , nga adunay 92.9% nga mga pagsusi sa parke sa Tripadvisor nga naglarawan niini ingon maayo kaayo!

Ang laing parke sa Alaska nakuha ang ikaduhang pwesto, diin ang Kenai Fjords nakadawat usa ka average nga 89.9% nga "maayo" nga mga pagsusi apan sobra sa 100,000 nga mga bisita sa usa ka tuig. Ang Kenai Fjords pinuy-anan sa Harding Icefield, usa sa labing kadaghan nga mga yelo sa nasud, nga gigikanan sa labing menos 38 nga mga glacier ingon man daghang mga fjord.

Print Friendly, PDF & Email

About sa mga awtor nga

Harry Johnson

Si Harry Johnson ang nahimong editor sa buluhaton alang sa eTurboNews sa hapit 20 ka tuig. Siya nagpuyo sa Honolulu, Hawaii, ug gikan sa Europa. Nalingaw siya sa pagsulat ug pag-lipod sa balita.

Leave sa usa ka Comment